Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Bahçemizdeki bitkiler

Rutabaga nedir?

Tabiatın sunduğu bereketli topraklarda yetişen rutabaga, benzersiz tadı, besleyici özellikleri ve kolay yetiştirilebilirliği ile oldukça popüler bir kış sebzesidir. Özellikle Atalık Laurentian Rutabaga tohumları, kaliteli, iri ve etli köklerin yetiştirilmesine olanak tanır.

Rutabaga, sarı-mor renkli kökleri ile bahçıvanların gözdesi haline gelmiştir. Ortalama 15 cm çapa erişen yumru meyveleri sonbahar sonuna doğru hasat edilir. Bu kök sebzesi, kış aylarında taze olarak tüketilebilen bir seçenek sunar.

Rutabaga, hızlı bir şekilde gelişen ve büyüyen bir bitkidir. Ortalama 90 günde, etli ve iri köklerin hasatına başlayabilirsiniz. Ayrıca, doğal bir tür olduğundan, döktüğü tohumlardan yeniden çıkabilir. Bu nedenle, ekim alanını kontrol etmek ve tohumları dökülmeden toplamak önemlidir.

Rutabaga, çorbalar, yemekler ve salatalar gibi birçok yemekte kullanılabilir. Benzersiz tadı, fırında ve güveçte türlü gibi diğer sebzelerle birlikte pişirilerek de tüketilebilir. Ayrıca, doğal olarak dayanıklı olan rutabaga, kış aylarında saklamak için de idealdir.

Garden Addicted

10 yıldır hobi olarak bahçe yapıyorum. Ekiyorum , biçiyorum araştırıyorum her geçen gün yeni bilgiler öğreniyorum. Beni takip eden çok şey öğrenecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu