Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Bahçemizdeki bitkiler

Chaerophyllum bulbosum

Frenk maydanozu

Frenk maydanozu bir çemberekli bitkidir ve yıllar içinde 2 metre yüksekliğe kadar gelişir. Kökleri için öncelikle yetiştirilen çok eski bir bitki türüdür. Genç yaprakları salatalara eklendiğinde de çok lezzetlidir.

Frenk maydanozu Faydaları

Yabani Frenk maydanozu yenirmi

Frenk maydanozu (Chaerophyllum Bulbosum), gerçek bir yavaş yiyecektir: Ekimden bitkinin hazır yemeğe dönüştüğü zamana kadar en az on ay geçmesi gerekiyor ve bazı zorluklarla karşılaşmanız gerekebilir. Ancak, gurme insanlar bu zahmetin karşılığının olduğu konusunda hemfikirler.

Frenk maydanozu aynı zamanda ampullü dereotu, pırasa dereotu, yumrulu köklü dereotu, turplu köklü dereotu ve turplu kök dereotu olarak da bilinir. Yenilebilir yumruları iç kısımda beyaz ve dış kısımda oksit rengindedir ve yaklaşık 5-8 cm uzunluğa ve 3-4 cm kalınlığa ulaşırlar. Ham veya pişmiş olarak tüketilirler ve hafif çekirdekli, patates ve kestanelerin hafif tadıyla kereviz ve pırasanın hafif acı tadına sahiptirler.

Bu lezzeti yetiştirmek kolay değildir. Kök dereotu çimlenmek için dona ihtiyaç duyar ve önceki yıl sonbaharında ekilmelidir.

Garden Addicted

10 yıldır hobi olarak bahçe yapıyorum. Ekiyorum , biçiyorum araştırıyorum her geçen gün yeni bilgiler öğreniyorum. Beni takip eden çok şey öğrenecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu